سنجش دقت
در گستره جهانی

     

شرکت سنجش‌گستر کاوه با پشتیانی شرکت ایده‌گستر کاوه و تکیه بر سوابق ارزشمند و تخصصی مهندس مجید مصلحی توانسته است استانداردها و گواهینامه‌های بین‌المللی را در بالاترین سطح جهانی کسب نموده و کوچک‌ترین عدم قطعیت را در تمام فعالیت‌ها از جمله زمینه کالیبراسیون، تعمیر و تنظیم تجهیزات اندازه‌گیری داشته باشد.
  • اولین آزمایشگاه پرایمری فشار در  ایران با بالاترین سطح دقت، مجهز به کالیبراتورهای فشار کلاس A  با قابلیت ردیابی به DKD  آلمان
  • قابلیت كاليبراسيون تجهيزات پرايمري دما  شامل انواع سنسورهاي شبه استاندارد (ترمومترهای مقاوتی و ترموکوپل های مرجع) قابلیت ردیابی به UKAS انگلستان و DKD  آلمان
  • کالیبراسیون شیرهای اطمینان (Safety Valve) در سایت شماره 2(valve shop)  در فضایی بالغ بر 2000 متر مربع  با بهره گیری از نمایندگی انحصاری شرکت ITALCONTROL ایتالیا توسط شرکت ایده گستر کاوه (شرکت مادر)
» مجید مصلحی متولد سال 1343 هستم. تا سال دوم دبیرستان در ایران مشغول به تحصیل بودم و از سال 1979 میلادی به فرانسه رفت. پس از پایان دوره دبیرستان در دانشگاه اَسَس که به پاریس دو معروف است در رشته اقتصاد ادامه تحصیل داد. در سال  1985 فارغ‌التحصیل شده و بعد از آن به مدت سه سال در یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی کار کرد. سپس یک دوره‌ بازرگانی را در مدرسه حرفه‌ای بازرگانی در پاریس گذراند. بعد از آن بود که کار ایشان به صوت حرفه‌ای شروع شد. دو سال در شرکتی به نام IPSI که در زمینه آزمون‌های غیرمخرب فعالیت می‌کرد، مشغول به کار بود.
در مورد زمینه فعالیت این شرکت که در حقیقت آغازگر کار حرفه‌ای شما در صنعت آزمون بوده است، توضیح فرمایید.
شرکت IPSI سازنده تجهیزات رادیوگرافی صنعتی برای خطوط لوله است. این تجهیزات به نام کرالِر  معروف هستند. دستگاه‌های کرالر ساخت این شرکت از سایز شش اینچ تا شصت اینچ را پوشش می‌دهد و به دو روش گاماری و ایکس‌ری کار می‌کنند. شرکت IPSI در این زمینه در دنیا پیشرو است. برای اینکه شما در یک پروژه احداث خط لوله شرکت کنید، نیاز به تأمین فیلم رادیوگرافی و انواع تجهیزات مرتبط دارید. این شرکت تمامی این تجهیزات را تأمین می‌کند. اما خود شرکت IPSI سازنده دستگاه کرالر است. به واسطه ارتباط چندین ساله و همکاری با این شرکت تاکنون چندین دستگاه کرالر را برای شرکت‌های بازرسی فنی تأمین کرده‌ایم.
نحوه دریافت نمایندگی و همکاری با شرکت IPSI فرانسه به چه صورت بوده است؟
بالغ بر بیست سال است که با شرکت IPSI فرانسه سابقه همکاری دارم. در دو سال ابتدایی بین سال‌های 1992 تا 1994 به صورت مستقیم در محل شرکت IPSI در فرانسه و از سال 1994 تا 1998 به عنوان کارمند IPSI در ایران در بخش فروش مشغول به کار شدم. به خاطر وجود تحریم‌ها برای فروش تجهیزات به خصوص تجهیزات گاما ری و ایکس ری با مشکلات زیادی مواجه بودیم. اما خوشبختانه در پسابرجام این مشکلات‌ رو به کاهش است.
اکنون به عنوان مدیر دفتر IPSI در ایران فعال هستم. با آنها قراردادی داریم که فراتر از فعالیت یک نمایندگی است. ما می‌توانیم به شرکت‌های دیگر نمایندگی بدهیم. در حال حاضر یکی از شرکت‌هایی که در ایران خدمات رادیوگرافی و تأمین تجهیزات را به صورت گسترده‌ ارائه می‌دهد و به عنوان نماینده فروش ما نیز فعالیت می‌کند؛ شرکت آزمون ‌صنعت باستان است. همکاری نزدیک ما در دفتر مشترک IPSI در تهران، سابقه طولانی همکاری و تسلط به زبان فرانسه نقش بسیار مهمی در ایجاد ارتباطات تجاری و اقتصادی با شرکت‌های بزرگ اروپا مانند توتال داشته است. البته هدف دفتر IPSI در تهران تعیین استراتژی، انتخاب نماینده و برنامه‌ریزی پروژه‌های آتی است.
به واسطه وجود وقفه‌ در سال‌های تحریم با مشکلی مواجه نشدید؟
خوشبختانه ما توانستیم با وجود نمایندگی‌های دیگری که از شرکت‌های اروپایی و فرانسوی داشتیم؛ ارتباط و فعالیت خود را حفظ کرده و شرکت را سرپا نگه داریم. همچنین ارائه خدمات کالیبراسیون در جبران هزینه‌ها کمک خیلی زیادی ‌کرد.
ادامه مراحل توسعه شرکت و گسترش خدمات به چه صورت انجام گرفت؟
پس از سال 1998 ارتباط من با شرکت IPSI همچنان به عنوان نماینده حفظ شد. البته نماینده‌ای که غیر فعال و منتظر به خدمت بود. از ابتدای سال 2016 تصمیم گرفتیم که دوباره به صورت قدرتمند در ایران فعالیت کنیم و به صورت رسمی اعلام نماییم که دفترمان، همان دفتر IPSI است. برنامه ما با کارفرمایان، شرکت‌های پیمانکار و شرکت‌های بازرسی فنی در ایران ایجاد ارتباط مستقیم و مستمر است. برنامه داریم که فراتر از فروش تجهیزات کار کنیم. با توجه به اینکه تجهیزات ما، بسیار حساس و دقیق هستند، شرکت مجهز به یک کارگاه آموزشی است که لوله‌های مصرف گاز را در داخل آن مستقر کرده‌ایم. کرالر قادر است در داخل لوله به صورت رفت و برگشت حرکت کند. از این طریق مشتریان علاوه بر آموزش استفاده از این تجهیزات، می‌توانند عملکرد دستگاه را نیز از نزدیک ببینند.
شکل‌گیری شرکت ایده‌گستر کاوه از چه سالی آغاز شد و مجموعه فعالیت‌های این شرکت چه زمینه‌هایی را در بر می‌گیرد؟
شرکت ایده‌گستر کاوه از سال 1994 میلادی یا 1374 شمسی به صورت رسمی تأسیس شد و فعالیت خود را در دو بخش فروش تجهیزات کالیبراسیون و ابزار دقیق آغاز کرد. در سال 1997 توانستیم نمایندگی شرکت ایزوتِک  انگلستان را بگیریم. شرکت ایزوتِک یکی از معتبرترین و شاخص‌ترین شرکت‌های سازنده تجهیزات کالیبراسیون دماست. دو سال بعد نیز نمایندگی شرکت دی‌اچ‌بودنبرگ  انگلستان را در حوزه فشار گرفتیم.
رویکرد این شرکت، اخذ نمایندگی بدون واسطه است. ما نه‌ تنها با شرکت‌هایی کار می‌کنیم که از نظر کیفیت در رتبه‌بندی جهانی جایگاه قابل توجهی دارند؛ بلکه سعی می‌کنیم نمایندگی‌هایمان بدون واسطه باشند. بدین معنی که از نظر خدمات نصب، راه‌اندازی و آموزش، کاربر نهایی در ایران بتواند با سازندگان ارتباط مستقیم برقرار کند. هر زمان کاربر نهایی تمایل داشت بتواند به سایت سازنده رفته و فرآیند تولید را دیده و آموزش ببیند.
هدف اصلی ما اخذ نمایندگی بدون واسطه است. ما نه‌ تنها با شرکت‌هایی کار می‌کنیم که از نظر کیفیت در رتبه‌بندی جهانی جایگاه قابل توجهی دارند؛ بلکه سعی می‌کنیم نمایندگی‌هایمان بدون واسطه باشند. بدین معنی که از نظر خدمات نصب، راه‌اندازی و آموزش، کاربر نهایی در ایران بتواند با سازندگان ارتباط مستقیم برقرار کند. هر زمان کاربر نهایی تمایل داشت بتواند به سایت سازنده رفته و فرآیند تولید را دیده و آموزش ببیند.     
زمینه حضور شما در بازرگانی تجهیزات کالیبراسیون و ابزار دقیق چگونه فراهم شد؟
در آن زمان که ما وارد این حوزه شدیم؛ صنعت ما به شدت نیازمند انواع تجهیزات و ارائه خدمات کالیبراسیون بود. به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیکم، آقای مهندس کیوان شیروانی که در یک شرکت مهندسی مشغول به فعالیت بودند، وارد این زمینه کاری شدم. البته با توجه به ارتباطات خوبی که داشتم و با تکیه بر تخصص و تجارب بدنه کارشناسیِ مجموعه ایده‌گستر کاوه خیلی سریع توانستیم جایگاه مناسبی را در خانواده صنعتی کشور به دست آوریم.
با توجه به زمینه‌ تحصیلی شما در فرانسه چطور به سراغ شرکت‌های ایزوتک و بودنبرگ رفتید؟
رشته‌ تحصیلی من بازرگانی است و کار من در  شرکت IPSI هم در بخش بازرگانی بود. همیشه به دنبال فرصتی هستم تا بتوانم شرکت را رشد دهم. اگر امکان اخذ یک نمایندگی معتبر برایم فراهم شود، لحظه‌ای دریغ نمی‌کنم. به عنوان یک مدیر و یک بازرگان، تلاشم این است که شرکت بتواند از فرصت‌های مناسب استفاده کرده و همواره روی پای خود بایستد. در حال حاضر ارتباط خیلی خوبی با بخش صادراتِ وزارت خارجه‌ فرانسه دارم. این بخش همیشه برای نمایشگاه‌ها، سمینارها و تشویقِ تولیدکنندگان فرانسوی، در جستجوی شریک‌های خوب در کشورهای مورد نظرش است. چندین شرکت برای همکاری به ما نزدیک شدند. بعضی از این شرکت‌ها، در بازار هدف ما قرار داشته و می‌توانند کالای مورد نیاز ما را تأمین کنند.
یکی از مشتریان بزرگ در حوزه خدمات کالیبراسیون، صنایع خودروسازی است که در بیست سال گذشته، رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است. برنامه شرکت سنجش‌گستر کاوه   برای توسعه زیرساخت‌ها به منظور ارائه خدمات مطلوب به این صنعت چیست؟
هدف ابتدایی ما از تشکیل شرکتی به نام سنجش‌گستر کاوه ارائه خدمات کالیبراسیون، به منظور جذب بازار فروش محصولات بود. به اعتقاد من ایجاد چنین شرکتی می‌توانست در اعتماد بیشتر مشتریان بسیار موثر باشد. ضمن اینکه یکی از خواسته‌های شرکت دی‌اچ‌ بودنبرگ جهت اعطای نمایندگی انحصاری امکان پیاده‌سازی آزمایشگاه پرایمری فشار از طریق این شرکت در ایران بود که ما هم خیلی استقبال کردیم. آنها برای اعطای نمایندگی بازدیدی از مجموعه‌ ما داشتند. امکانات ما را دیدند. تمام تلاش ما این بود تا با انعکاس تمام جزئیات و توانمندی‌های خود بتوانیم نظر آنها را به عنوان یک شریک تجاری حرفه‌ای جلب نماییم.
بنابراین مطابق با خواسته‌های شرکت دی‌اچ‌بودنبرگ تجهیزات کالیبراسیون را فراهم کردید؟
بله؛ ما تجهیزات کالیبراسیون و امکانات ارائه خدمات در زمینه کالیبراسیون فشار را داشتیم ولی آنها می‌خواستند که ما تجهیزات سطح اول  را از آنها خریداری کرده و بتوانیم به مشتری عرضه کنیم. برای دی‌اچ‌بودنبرگ این یک الزام بود که ما با کمال میل پذیرفتیم. این امر منجر به مطرح شدن خیلی سریع ما در بازار به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه پرایمری کالیبراسیون فشار شد. در حال حاضر تجهیزات مرجع بسیاری از شرکت‌های کالیبراسیون و سایر صنایع به شرکت سنجش‌گستر کاوه ارسال می‌شود که نقش موثری در کسب اعتبار و شهرت ما در جامعه صنعتی داشته است. ضمن اینکه خانم مهندس غفاریان به عنوان مدیریت مجموعه با جذب پرسنل متخصص و باتجربه تلاش بسیار زیادی در‌ جهت توسعه و ارتقای سطح اعتبار سازمان نموده‌اند. اکنون توانسته‌ایم خدمات کالیبراسیون گسترده‌ای را در سطح کشور و به صنایع مختلف عرضه کنیم.
ما تجهیزات کالیبراسیون و امکانات ارائه خدمات در زمینه کالیبراسیون فشار را داشتیم ولی آنها می‌خواستند که ما تجهیزات سطح اول  را از آنها خریداری و بتوانیم به مشتری عرضه کنیم. برای دی‌اچ‌بودنبرگ این یک الزام بود که ما با کمال میل پذیرفتیم. این امر منجر به مطرح شدن خیلی سریع ما در بازار به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه پرایمری کالیبراسیون فشار شد.  در حال حاضر تجهیزات مرجع بسیاری از شرکت‌های کالیبراسیون و سایر صنایع به شرکت سنجش‌گستر کاوه ارسال می‌شود که نقش موثری در کسب اعتبار و شهرت ما در جامعه صنعتی داشته است.
فعالیت شرکت سنجش‌گستر کاوه ابتدا در سایه‌ شرکت ایده‌گستر کاوه بود. اما حالا رشد کرده و خود درخت تنومندی شده است که به طور مستقل خدمات ارائه می‌دهد. بسیار تلاش کرده‌ایم تا این شرکت به صورت حرفه‌ای شناخته شود. اعتقاد همیشگی من این بوده است که باید درگیر چالش‌ها و فرصت‌های جدید باشیم تا بتوانیم رشد کنیم. اکنون این تلاش به ثمر نشسته است و در حقیقت یکی از اجزای جدا نشدنی از زنجیره‌ خدمات کالیبراسیون شده‌ایم. هدف ما کسب اعتبار و رسمیتِ مجموعه در بین کلیه سطوح و صنایع کشور است. تلاش‌ ما در این جهت است که بتوانیم بعد از حذف تحریم‌ها به مراکز مرجع انگلستان یا حتی آلمان بپیوندیم و به ‌صورت مستقیم به مراجع بین‌المللی، مرتبط شویم. در حال حاضر ارتباط ما با شرکت ایزوتک برقرار شده است. ایزوتک شرکتی از انگلستان است. سخت‌گیری آنها در مورد تحریم‌ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. ولی در تماس‌های اخیر؛ خوشبختانه اظهار کردند که پس از پایان تحریم‌ها از طرف دولت، گمرکات و بخش‌های مربوطه مورد تشویق قرار گرفته‌اند که کارشان را شروع کنند. این مسأله خیلی برای ما مهم است که بتوانیم تجهیزات جدیدی برای این بخش از ایشان خریداری کنیم.
هدف دیگر ما این است که بتوانیم سطح خدمات کالیبراسیون خود را در بخش‌هایی که الان موجود نیست؛ یعنی الکتریکال، فلومتری و ارتعاش راه‌اندازی کنیم. همیشه باید به یک پله بالاتر بیندیشیم و در سطحی قرار گیریم که سایر شرکت‌های کالیبراسیون خواهان دریافت خدمات از ما باشند. اکنون در زمینه فشار و دما این اتفاق افتاده است.
همکاری شما با شرکت رنو پارس از چه زمانی آغاز شد و به چه صورتی بود؟
سال 2006 پیشنهادی به من رسید که وارد بخش مدیریت منابع انسانی شرکت رنوپارس در ایران شوم. البته رشته‌ تخصصی من منابع انسانی نبود؛ اما به خاطر تجربه کاری طولانی ‌مدت من در فرانسه، آشنایی با فرهنگ فرانسوی‌ها و تجربه همکاری چندین ساله‌ای‌ که پیش از این با شرکت total فرانسه داشتم؛ این پیشنهاد مطرح شد. من از سال 1998 تا سال 2005، به مدت هفت سال در عسلویه، با شرکت total همکاری خیلی نزدیکی داشتم. این همکاری در زمینه‌ تأمین نیروی مهندسی، در پروژه‌ فاز 2 و 3 عسلویه و پارس جنوبی بود. ما به عنوان یکی از شرکت‌های پیمانکار total فعالیت داشتیم و در مدت هفت سال بالغ بر 400 نیروی متخصص در دوره‌های مختلف معرفی کردیم. این تجربه زمینه ساز شروع همکاری من با شرکت رنو بود.
همکاری من با رنو پارس تا سال 2010 ادامه داشت و همزمان شرکت ایده‌گستر کاوه نیز فعال بود و من بر آموزش نظارت داشتم. از سال 2010 تصمیم گرفتم به‌صورت تمام وقت به شرکت ایده‌گستر برگردم که در آن مقطع زمانی این همکاری پایان پذیرفت.
با تجربه‌ای که طی سال‌ها همکاری با شرکت رنوپارس داشتید؛ نحوه تعاملات گروه‌های خودروسازی با شرکت‌های زیرمجموعه خود‌ را چگونه ارزیابی می‌کنید.
چه در شرکت توتال و چه در شرکت رنوپارس که من تجربه فعالیت داشتم؛ نگاه آن‌ها به تأمین‌کنندگان و شرکت‌ها یک نگاه حمایتی بود و اصولاً هدف و برنامه آنها ایجاد فضای رقابتی و به چالش انداختن شرکت‌ها به منظور افزایش تولید آنها نبود. به هیچ عنوان رقیب‌پروری نمی‌کردند. به عنوان نمونه اگر دو یا سه شرکت سازنده سپر وجود داشت، آنها را بسیار موشکافانه و دقیق مورد ارزیابی قرار می‌دادند. زمانی که هر یک از این شرکت‌ها تأیید می‌شد؛ مورد حمایت قرار می‌گرفت. خریدها مطابق با سفارش و پرداخت‌های مالی، به موقع انجام می‌شد. این امر بر خلاف چیزی است که من در صنایع خودروسازی داخلی شاهد بوده‌ام. اینکه شرکت‌های زیادی وجود داشته باشند و بهترین قیمت گرفته شود؛ فقط باعث تضعیف آنها می‌شود و کیفیت افت می‌کند. حتی باعث کاهش میزان تولید خواهد شد. در این دو شرکتی که من فعالیت داشتم چیزی که نظر مرا بسیار جلب می‌کرد؛ این بود که نمی‌خواستند پیمانکاران‌شان هیچ زمان نگرانی از دریافت مطالبات، تحویل، رفت و آمد و ... داشته باشند. با ارائه خدمات به موقع و پرداخت مطالبات، همیشه آرامش را برای آنها فراهم می‌کردند. در ازای آن، کیفیت بسیار بالایی از پیمانکاران خود می‌خواستند و برای کیفیت ارزش بسیار قائل بودند و البته هستند.
در زمان حضور من در رنوپارس، حدود 50 نفر مهندس در بخش‌های مختلف رنو از جمله در زنجیره تولید در سایت ایران‌خودرو و سایپا مشغول بودند و تمامی تولیدات مطابق با استانداردهای سخت‌گیرانه‌ رنو انجام می‌شد.
همانطور که مستحضرید یکی از شاخص‌های خیلی مهم آزمون و اندازه‌گیری، مبحث کالیبراسیون است. با توجه به موضوع اصلی نشریه‌ ما پیرامون فناوری آزمون و اندازه‌گیری یکی از مهم‌ترین مباحث، بررسی وضعیت کالیبراسیون در داخل کشور و دورنمای آن در آینده است. لطفاً به عنوان کسی که هم در بازرگانی تجهیزات ابزار دقیق و هم در ارائه‌ خدمات فنی مرتبط، حضور فعالی داشته‌اید؛ دیدگاه خود را بفرمایید.
اعتقاد دارم کالیبراسیون در کل صنایع ما و علی‌الخصوص صنایع خودروسازی، آینده‌ بسیار خوبی خواهد داشت. به این دلیل که صنعت خودرو، صنعتی است که صدها هزار نفر از کنار آن امور زندگی خود را می‌گذرانند و نقش مهمی در اقتصاد ما دارد. زمانی که تحریم‌ها برداشته شود به احتمال زیاد بازار خودرو هر روز رقابتی‌تر شده و کیفیت در این زمینه نقش بسیار مهمی خواهد داشت. اینکه خودروسازها بخواهند به صورت مستقل در درون سازمان خودشان بخش کالیبراسیون داشته باشند، بسیار خوب است اما کفایت نمی‌کند. بنابراین شرکت‌هایی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند؛ آینده بسیار روشنی دارند. اگر ما بخواهیم تولید، کیفیت بالایی داشته باشد؛ باید تحت نظارتِ مراجع بین‌المللی قرار گیرد و در اینجا مسأله کالیبراسیون بسیار اهمیت پیدا می‌کند. چه در بحث ابعادی که فکر می‌کنم اولین شاخص مهم کالیبراسیون در خودروست و چه بخش الکتریکی و سایر شاخص‌های کالیبراسیون.
برنامه‌ شما برای افزایش قابلیت‌ها و توسعه‌ دامنه‌ خدمات کالیبراسیون به خصوص در زمینه‌هایی که در کشور وجود ندارد؛ چیست؟
همان‌طور که در ابتدای صحبتم عرض کردم؛ رشته من بازرگانی است و نگاه من اقتصادی است. تلاشم این است که شرکت به حاشیه نرود و همیشه در مسیر رشد و تکامل باشد. برای همین منظور سعی کرده‌ام با کارشناسانی همکاری داشته باشم که با نگاه حرفه‌ای و تیزبینانه تمام نکات را بررسی می‌کنند. تا بتوانیم نهایتاً با یک نشست مشترک اقدامات لازم را انجام دهیم. با چنین شرایطی قطعاً می‌توانیم زمینه‌ کار خود را توسعه دهیم. در سال‌های اخیر کالیبراسیون در ایران به صورت نسبی پیشرفت کرده است. ولی در مقیاس بین‌المللی بسیار پایین‌تر هستیم. در انگلستان طبق آماری که داشتم 5000 واحد کالیبراسیون وجود دارد. در ایران بعید می‌دانم این تعداد به صد واحد برسد. باز اگر در همین مقیاس نگاه کنیم، شاید تعداد شرکت‌هایی که بتوان ادعا کرد که کار را اصولی انجام می‌دهند بسیار کم باشد. این است که با باز شدن بازار مسلماً ما شاهد حضور شرکت‌های معتبر و گشایش دفاتر آن‌ها در ایران هستیم. در آن زمان اگر شرکت‌های داخلی خوب کار نکرده باشند، بسیار سریع از بین می‌روند. بنابراین در این زمینه جای زیادی برای کار وجود دارد. ولی این امر مستلزم آن است که اداره‌ استاندارد، بانک‌ها و غیره هم کمک کنند.
ما نمی‌توانیم به صورت خصوصی تمام این سرمایه‌گذاری را انجام دهیم. در تمام دنیا شما می‌توانید برای خرید تجهیزات مورد نیاز وام‌های بسیار خوب با پایین‌ترین نرخ بهره بانکی حدود دو درصد و در زمان طولانی شاید پانزده تا بیست ساله دریافت کنید. اما در اینجا من اگر بخواهم وام بگیرم باید مبلغ بسیار بالایی در حدود 25 درصد بهره پرداخت کنم که این کار به جز ضرر و احتمال ورشکستگی ثمری ندارد. این است که مجبور هستیم با درآمدی که از شرکت به دست می‌آوریم نسبت به توسعه آن اقدام کنیم. در اطراف خودم شرکت‌های زیادی را دیده‌ام که این درآمد را در جای دیگری سرمایه‌گذاری کرده‌ و از نظر مالی هم بسیار موفق بوده‌اند. ولی در شرکت ما، حتی خود من حقوق دریافت می‌کنم و درآمد شرکت صرف توسعه آن می‌شود. این تنها راهی است که برای رسیدن به این هدف در پیش رو داریم. اگر در آینده این امکان را داشته باشیم که از سمت دولت و سازمان‌های مرتبط کمک شویم، مسلماً این زمان خیلی خیلی کوتاه‌تر می‌شود. به عنوان مثال ورود به حوزه‌ کالیبراسیون تجهیزات الکتریکی درسطح پرایمری سرمایه‌ای بالغ بر هفتصد میلیون تومان به صورت نقدی نیاز دارد.
به عنوان کلام آخر، اگر نکته‌ خاصی را در نظر دارید؛ بفرمایید.
همان‌طور که مستحضرید بیشترین نقطه قوت ما در بخش فشار و دماست؛ برای توسعه‌ فعالیت‌هایمان در حوزه‌های مختلف مثل کالیبراسیون ابعاد و نیرو هم تلاش‌هایی داشته‌ایم که خواسته‌ بسیاری از قطعه‌سازهاست. اما هنوز خودمان را به عنوان شرکتی که این خدمات را به قوت خدمات فشار یا دما ارائه می‌دهد؛ نمی‌دانیم. باید کار را توسعه دهیم. قطعاً اگر خون تازه‌ای در رگ‌های سیستم وارد شود، امکان توسعه در زمینه‌های مختلف را داریم. در این چند سال قطعات و تجهیزاتی که مشتریان می‌خواستند تأمین کرده‌ایم. اما متأسفانه نزدیک به دو سال است که بعضی از سازمان‌ها به صورت کامل پول ما را پرداخت نکرده‌اند و این فشار خیلی زیادی را به یک شرکت خصوصی مثل ما وارد می‌کند. در زمان‌ تحریم‌ها با شرایط سختی توانستیم خدمات و تجهیزات مورد نیاز را فراهم کنیم. مطالبات ما از مراکز مختلف، رقم بالایی است. وزارت نفت اذعان کرد که حتماً مشکل پیمانکاران و تأمین‌کنندگان را حل می‌کند. یکی از مشکلات، پرداخت مطالبات است. این حداقل توقع ماست. با پرداخت به موقع است که از شرکت‌های خصوصی حمایت می‌شود تا بتوانند سرپا بمانند.
شرکت سنجش‌گستر کاوه
شرکت سنجش‌گستر کاوه با استناد به استانداردها و گواهینامه‌های بین‌المللی خود توانسته کوچک‌ترین عدم قطعیت را در تمام فعالیت‌ها از جمله زمینه کالیبراسیون، تعمیر و تنظیم تجهیزات اندازه‌گیری داشته باشد. از دیگر زمینه‌های فعالیت‌ این شرکت تأمین تجهیزات کالیبراسیون با پشتیانی شرکت ایده‌گستر کاوه (شرکت مادر) است. لذا فرصتی فراهم شده تا با بهره‌گیری از نمایندگی‌های انحصاری  ISOTECH و WIKA-DH BUDENBERG آزمایشگاه‌هایی با جدیدترین و پیشرفته‌ترین استانداردهای مرجع همراه با نیروی متخصص و کار آزموده در شرکت سنجش گستر کاوه فراهم گردد.
آزمایشگاه کالیبراسیون پرایمری فشار در شرکت "سنجش‌گستر کاوه" مجهز به تجهیزات رده اول بوده و به عنوان اولین آزمایشگاه پرایمری در ایران با حفظ ردیابی به استاندارد بین‌المللی DKD آماده ارائه خدمات است. در این راستا بهترین توان اندازه‌گیری در این آزمایشگاه مقرر گردیده که می‌توان در گواهی تأیید صلاحیت شرکت سنجش‌گستر کاوه نیز آن را مشاهده نمود.
از دیگر آزمایشگاه‌های کالیبراسیون در این شرکت می‌توان آزمایشگاه‌های کالیبراسیون دما، کالیبراسیون جرم و حجم، کالیبراسیون شیمی، کالیبراسیون نیرو و کالیبراسون ابعاد را نام برد. این شرکت مجهز به ولوشاپ با کامل‌ترین میز آزمون  از شرکت ITAL CONTROL ایتالیا در مکانی بالغ بر 1000 متر مربع جهت عملیات کالیبراسیون، تعمیر و تنظیم شیرهای اطمینان است.
آزمایشگاه کالیبراسیون سنجش گستر کاوه علاوه بر حفظ ردیابی خود به استانداردهای بین‌المللی مذکور توانسته از نظام تایید صلاحیت ایران،  گواهینامه به شماره ISO/NACI 17025 NO 150 نیز دریافت نماید. همچنین این شرکت در زمینه تأمین تجهیزات کالیبراسیون همراه با گواهی قابل ردیابی و ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه تأسیس آزمایشگاه با استفاده از امکانات بازرگانی ِایده‌گستر کاوه و امکانات فنیِ آزمایشگاه، فعالیت بسیار چشمگیری داشته است.
لازم به ذکر است شرکت سنجش‌گستر کاوه از سال 1376 افتخار همکاري با بسياري از صنايع و آزمايشگاه‌هاي معتبر کشور را داراست. از جمله: صنایع فولاد، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع نظامی، صنایع هوایی، صنایع دارویی، خودروسازی، صنایع غذایی و بهداشتی و ....
برآنیم تا در شماره آتی نسبت به انعکاس جدیدترین اخبار، دستاوردها و قابلیت‌های شرکت سنجش‌گستر کاوه تفصیل بپردازیم.